piątek, 10 października 2014

Jak wykończyć bransoletkę
Witam:)

Dzisiejszy post jest kontynuacją cyklu jak zacząć tworzyć biżuterię. Do zapoznania się z nim zapraszam szczególnie te osoby, które chcą zacząć tworzyć swoje małe dzieła, dłubać w koralikach i dać się porwać tej pasji !

Kiedy mamy już gotowy sznur szydełkowo-koralikowy (tutorial) pora sprawić, aby stał się on bransoletką lub naszyjnikiem. Musimy go odpowiednio wykończyć. Sprawa jest bardzo prosta, wystarczy nam tylko kilka materiałów i chwilka wolnego czasu.

Narzędzia

Narzędzia to bardzo istotna sprawa, szczypce wszelkiej maści pomagają nam w robieniu loopów (czyli oczek ze szpilek), ucinania nadmiaru drutów lub też zamykaniu ogniwek.
Z pewnością na początek wystarczą nam szczypce wygięte i szczypce tnące.Materiały


Etapy


1. Końcówki wklejamy na końce naszej robótki, delikatnie dociskamy (uważamy, aby klej nie wypłynął) i odkładamy na minimum 10 minut, aby klej dobrze wysechł. Przed przystąpieniem do tej czynności warto sprawdzić czy oczka przy końcówce są na pewno dobrze wykonane i czy nie są "ślepe", co czasami może się niestety zdarzyć.

2. Przez oczka końcówek przekładamy ogniwka, na jednym z nich umieszczamy karabińczyk bądź inne ozdobne zapięcie i dokładnie zamykamy ogniwko szczypcami wygiętymi.

3. Teraz przyszła pora na dodanie ozdóbek. Tutaj mamy duże pole do popisu. Na naszej bransoletce umieścić możemy łezkę na krawatce (zdjęcie poniżej), małe zawieszki o przeróżnych kształtach, kuleczki, beczułki, małe kryształki itp. 

Aby zamontować szklane kuleczki na bransoletce potrzebna będzie nam szpileczka, szczypce tnące oraz szczypcę wygięte. Koralik umieszczamy na szpilce, jej nadmiar odcinamy, a następnie szczypcami wygiętymi formujemy kółeczko i zakładamy je na ogniwko, najlepiej na te, na której umieszczony jest karabińczyk.


Teraz wystarczy sprawdzić czy wygodnie nosi się nam bransoletkę i gotowe ! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz